Kwiecień i maj

2016-05-10 10:50

Ostatnie dwa miesiące są bezpośrednio związane z książką i biblioteką. W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a w maju Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza.

Jakby to uczcić?
W kwietniu ponad 40 uczniów naszej szkoły opowiedziało o swoich wyborach czytelniczych i tak powstało "Drzewko książek - LMK czyta" https://www.facebook.com/bibliotekalmk/videos/1009238932464897/.

Podsumowaliśmy akcję z facebookowej strony Biblioteka LMK - "Selfie z książką" i to wszystko zostało  zaprezentowane w postaci wystaw i gazetek oraz uwiecznione na zdjęciach i filmach.

W maju obchodziliśmy 125 rocznicę urodzin Michaiła Bułhakowa, pokazaliśmy nowe książki, podarowane nam przez uczniów i różne instytucje w ostatnim czasie.

Obecnie trwa Tydzień Bibliotek i praca pani Iwony Kosińskiej włożona w promocję czytelnictwa i działań biblioteki LMK w tym zakresie będzie prezentowana w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Fotogaleria: Kwiecień i maj