Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy

2013-04-15 10:53

W dniu 11 kwietnia 2013 r. gościliśmy nauczycieli bibliotekarzy z Włocławka i powiatu włocławskiego w ramach comiesięcznych spotkań w cyklu „ Praca pedagogiczna z użytkownikami bibliotek szkolnych” organizowanego przez  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.

Tym razem pani Iwona Kosińska zaprezentowała lekcję dla uczniów dotyczącą technik  uczenia się , a tematem była pamięć. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, Internetu oraz tradycyjnych ćwiczeń polegających na  pracy z  różnorodnymi mnemotechnikami.

Podczas spotkania nauczyciele bibliotekarze rozmawiali również o sytuacji bibliotek szkolnych w XXI w.

Spotkanie odbyło się w sali multimedialnej i nauczyciele bibliotekarze mogli obejrzeć także wystawę „ Co znajdziesz w książce?”, przygotowaną na zbliżający się Światowy Dzień Ksiażki i Praw Autorskich.

Fotogaleria: Spotkanie nauczycieli bibliotekarzy